Populární festival Šternberský kopec se blíží! Letošní půlkulatý 15. ročník představí ve dvoudenním programu opět špičku české a slovenské hudební scény. Ale pozor!! Jubilejní ročník si zaslouží něco výjimečného akoncertovat budou pouze hosté, které jste na Šternberském kopci doposud neviděli!

 

Páteční program Šternberského kopceodstartujev 17:30 a zahájí ho tříčlenná severomoravská formaceMirai.Na pódiu je bude střídat talentovaný slovenský hudebník Adam Ďurica, který svou kariéru odstartoval soutěží Slovensko hľadá superstar. Písničkář, skladatel a textař Xindl X se na české hudební scéně pohybuje již více než 10 let. Na Šternberském kopci jej ale přivítáme poprvé a zahraje od 20 hod. Páteční program tanečně a vesele uzavře početná pražská ska kapela Sto zvířat.

Sobotní dramaturgie opět představí velkého hosta hned v úvodu a už v 15 hod. na pódiu přivítáme česko-moravskéuskupeníČechomorspolu s Martinou Pártlovou. Nejen mladé návštěvníky festivalu potěší účast kapel Peruťe, Instinct a Hodiny. Generacedříve narozených dostane možnost zazpívat
si Hrobaře společně se zlínskou kapelou Premier, čiJarošovský pivovar s Argemou. Slovenskou
pop-rockovou tvorbu letos reprezentuje prešovská skupina IMT Smile a pódium jim bude patřitod 21 hodin.Hlavní hvězdou večerního programubude legendární metalovákapela Arakain s první dámou české hudební scény Lucií Bílou.

Těšíme se na Vás!!

 

Akce se koná v rámci projektu Šternberské kulturní léto pod hvězdami, za finanční podpory Města Šternberk a Olomouckého kraje.