ŠTERNBERSKÝ KOPEC 2017

V sobotu 29.7. 2017 hostilo město Šternberk svou tradiční hudební událost a odehrál se zde čtrnáctý ročník festivalu Šternberský kopec. Do zahrad nad hradem zavítaly téměř čtyři tisíce diváků a originální ráz letošnímu ročníku daly též malé příběhy skupiny Support Lesbiens a písničkáře Jakuba Ondry.

Šternberský kopec se letos nesl ve skvělé náladě a provázelo ho krásné počasí. Hned úvodní vystoupení slovenských Desmod zaplnilo areál.  Na pódiu je střídal talentovaný český hudebník Thom Artway se svou kapelou a následovalo energické vystoupení plzeňské skupiny Děda Mládek Illegal Band, která roztančila všechny přítomné.

Mladý písničkář Jakub Ondra se z důvodu dopravních komplikací značně opozdil se svým příjezdem
a nebylo již možné jeho vystoupení zařadit do programu hlavního pódia. Protože jsme však diváky nechtěli o nic ochudit, vystoupil v podvečer ve třech blocích na malé improvizované scéně, která vznikla jen pro něho v prostoru pro diváky. Z festivalu tak Jakub odjel se ctí a ještě s cejchem muže, který  řízením osudu zavedl na Šternberském kopci něco jako „vedlejší scénu“.

Lake Malawi zahráli jak skladby své, tak ochutnávku z repertoáru již neexistujících Charlie Straight, v nichž před lety působil jejich sympatický frontman, zpěvák Albert Černý.

Dramaturgii 14. ročníku doplnila rovněž Anděly oceněná formace Support Lesbiens. Svůj koncert začali v plné síle a s chutí, což bylo patrné i na výbušném výkonu zpěváka Czendy Urbánka. V jednu chvíli však vyskočil do výšky a na scénu dopadl tak nešikovně, že si zranil koleno a vystoupení dokončil s bolestmi vsedě na barové židli. Kapela koncert dohrála, přitom z jejího energického výkonu nastalá situace pranic neubrala.

Hlavní hvězda večera – slovenská Tublatanka a čeští rockoví matadoři, kapela Turbo, pak v noci představili především své letité a úspěšné hity a dovedly tak Šternberský kopec nejenom do nového dne, ale i na dohled jubilejního patnáctého ročníku, který se odbude v příštím roce.

Za finanční podporu děkujeme Městu Šternberk a Olomouckému kraji.

Nejlepší cena vstupenky pro rok 2023!

28. 2. 2023|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nejlepší cena vstupenky pro rok 2023!

I letos jsou Valentýnské zvýhodněné vstupenky v prodeji!

7. 2. 2023|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem I letos jsou Valentýnské zvýhodněné vstupenky v prodeji!

Přihlášky stánkového prodeje na rok 2023!

7. 2. 2023|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Přihlášky stánkového prodeje na rok 2023!

Plánovaná uzavírka ulice Barvířská

28. 4. 2022|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Plánovaná uzavírka ulice Barvířská

[další novinky…]

Náš festival patří k pravidelným hudebním událostem Olomouckého kraje. V uplynulých 14 letech mohli návštěvníci na Šternberském kopci vidět a slyšet hvězdy jako jsou Boney M, Doro Pesch, Kryštof, No name, Divokej Bill, Tomáš Klus, Desmod, Arakain, Buty, Škwor, Horkýže slíže, Iné kafe, Tublatanka, Anna K., Blue effect, Peter Nagy, Mandrage, Fleret, Support lesbiens, Wohnout, Olympic, Ewa Farna, Petr Bende, Věra Špinarová a mnoho dalších.

INTERPRETI

Náš festival patří k pravidelným hudebním událostem Olomouckého kraje. V uplynulých 12 letech mohli návštěvníci na Šternberském kopci vidět a slyšet hvězdy jako jsou Boney M, Doro Pesch, Kryštof, No Name, Divokej Bill, Tomáš Klus, Desmod, Arakain, Buty, Škwor, Horkýže slíže, Iné kafe, Tublatanka, Anna K., Blue effect, Peter Nagy, Mandrage, Fleret, Support lesbiens, Wohnout, Turbo, Eddie Stoilow, Petr Bende, Bára Basiková, Precedens a mnoho a mnoho dalších.

14. ročník Šternberského kopce uvedl tyto interprety:

DO ZAHÁJENÍ FESTIVALU ZBÝVÁ
0
0
0
dní
0
0
hodin
0
0
minut
0
0
sekund

VSTUPENKY

Vstupenky na festival v hodnotě 390,- si můžete zakoupit do páteční půlnoci! V den konání festivalu je cena 490,-. Proto neváhejte a kupte si vstupenky ještě teď!

SOBOTA 29.7.

390,-
 • V den konání festivalu 490,-

Předprodej vstupenek:

 • OLOMOUC
  ARKS Plus, s.r.o., Dolní Hejčínská 31, tel.: 585 418 011, www.arks-plus.cz
  Informační centrum, Horní náměstí – radnice, tel.: 585 513 392, tourism.olomouc.eu
  ČD Centrum – Hlavní nádraží, Jeremenkova 23, tel.: 972 741 620
 • ŠTERNBERK
  Městské informační centrum, ČSA 19, tel.: 587 571 243, www.poznej-sternbersko.cz
  Státní hrad Šternberk, Horní náměstí 6, tel.: 585 012 935, www.hrad-sternberk.cz
 • UNIČOV
  Městské informační centrum, Masarykovo nám. 29, tel.: 585 054 880, www.unicov.cz
 • LITOVEL
  Turistické informační centrum, náměstí Přemysla Otakara 762, tel.: 585 150 221

Vstupenky on-line:

 • TICKETPRO – on-line nákup vstupenek s osobním vyzvednutím v jednom z více než 800 prodejních míst po celé ČR a na Slovensku.

Vstupenky on-line:

 • GoOut – on-line nákup vstupenek

LOKALITA A
ORGANIZACE

Festival se stejně jako v uplynulých letech uskuteční v areálu Státního hradu Šternberk. V nejbližší době zde naleznete podrobné informace o dostupnosti MHD, parkování, občerstvení a dalších praktických náležitostech.

Areál státního hradu Šternberk
ulice Na Valech
49.734342N 17.302590E

Team TAXI
á 49,- Kč po městě
tel.: 800 444 433

10 min. pěšky
z centra města

PARTNEŘI