V sobotu 24. 7. 2021 hostilo město Šternberk svou tradiční hudební událost, odehrál se zde již 17. ročník festivalu Šternberský kopec.

Letos se poprvé festival uskutečnil v novém prostoru u Sportovní haly Ecce Homo ve Šternberku na ulici Dvorská vzhledem k rekonstrukci původního místa konání.

Jak pro pořadatele, tak pro diváky to byla velká změna, která ale nakonec přinesla velký úspěch a toto místo se všem líbilo natolik, že festival se zde pravděpodobně uskuteční  i v roce 2022.

Festival Šternberský kopec navštívilo necelých 2000 diváků.

Program, který již tradičně začíná v 15:00 hod. odstartovala slovenská hudební skupina No name, která je velice populární také u českých posluchačů. Vřelý přístup frontmana kapely Igora Timca všechny diváky naladil na tu správnou festivalovou atmosféru.

Následovala mladá začínající kapela Pilot, která diváky velice překvapila a sklidila od všech vřelý potlesk. Jejich nejznámější hit „Běž“ všechny roztancoval a mezi diváky kolovala velká vlajka s nápisem kapely.

Šumperská skupina O5 a Radeček, které patřilo pódium od půl šesté snad nikdy nezklame.
Nesměl chybět ani jejich nejnovější song Bra3. Soutěžilo se také o jejich nejnovější CD.

Hlavní bod programu hlavně pro mladší fanoušky byl právě Ben Cristovao který na pódiu předvedl neskutečnou show. Zazněly i jeho známe písně jako například „Bomby“ nebo „Aleiao“.
Ben se po skončení vystoupení se všemi příznivci rád vyfotil a rozdal velké množství podpisů. Všechny skvěle naladil na hlavní program večera.

Vrchol festivalu nemohl patřit nikomu jinému než legendární Ewě Farné, která už nejednou dokázala, že má velkou fanouškovskou základnu nejen v Polsku, ale také u nás v Česku. Ewa svým vřelým vystupováním posluchače dokázala jak pobavit, tak i zavzpomínat na její nejstarší hit „Měls mě vůbec rád“. Dojatí fanoušci si vyslechli také jednu z jejích novějších singlů „Ta o nás“, kterou zazpívala společně s jejím manželem, zatímco jejich malý syn sledoval ze strany pódia celé jejich vystoupení. Jak řekla Ewa, konečně si zase zahrály na pořádném festivalu. Sklidila ohromný potlesk.

A jdeme dál. Fanoušci co čekali na trochu tvrdší muziku se dočkali. Následovala pop- rocková hudební skupina UDG. Diváci šílely když přímo mezi nimi začal hrát bubeník na bicí.

V půl jedenácté pódium patřilo Slovenské skupině Desmod. Složení kapely se v poslední době sice lehce pozměnilo, ale nemělo to žádný vliv na kvalitu jejich vystoupení. Zpěvák Kuly opět nezklamal a předvedl jak úžasný a silný hlas má.

I po půlnoci si všichni diváci rádi počkali na poslední kapelu festivalu a to na skupinu Poetika. Všichni jásali, když kapela na pódium přicházela přímo mezi diváky. Zazněly hity jako „Zkouším žít“ a „Každou vteřinou“. Kapela úžasně zakončila celý nabitý festivalový den.

Děkujeme všem návštěvníkům i vystupujícím a budeme se těšit na festival 2022, na kterém už nyní pracujeme.

Festival Šternberský kopec se koná v rámci projektu „Šternberské kulturní léto pod hvězdami“.

Za finanční podporu velice děkujeme městu Šternberku a Olomouckému kraji.